זכויות מעסיקים

לא מעט בעלי עסק שמעסיקים תחתיהם עובדים, בוחרים להסתייע בשירותיו של עו”ד שמתמחה בענייני עבודה. הסיבה לכך טמונה בהיתכנות שהם עלולים למצוא את עצמם עומדים בפני תביעה שהוגשה על ידי מי מהכפופים להם מסיבות שונות. כדי שמעסיקים אלו יוכלו להתנהל במהלך תביעה זו באופן המיטבי ביותר, עליהם לדעת את המידע הנוגע לזכויות שנקבעו להם בחוק. ידיעת זכויות אלו עשויה לאפשר להם להמשיך ולנהל את הארגון באופן התקין ביותר, תוך ניסיון למנוע היווצרות של נזקים כלכליים או תדמיתיים.
אם אתם מעוניינים בפרטים נוספים בכל הנוגע לנושא זכויות מעסיקים, כדאי שתקראו את השורות הבאות, בהן יצוינו בפניכם כל הפרטים החשובים.

מהן זכויות מעסיקים?

רגע לפני שנעמיק בנושא, ראוי להסביר תחילה מהן זכויות מעסיקים. זכויות אלו נוגעות לכל מעסיק באשר הוא והן מגינות עליו. בעולם העבודה זכות המעסיק לנהל את עסקו מוכרת כ”פררוגטיבה הניהולית של המעסיק”. למעסיקים יש למשל את הזכות לקבל למקום העבודה אנשים שמתאימים למשרות הפנויות בארגון. המעסיקים יכולים לבחור בעובדים הפוטנציאליים לפי רצונם האישי, לפי צרכי הארגון וגורמים נוספים שאינם מונעים ממניעים נסתרים כלשהם.  אלו חלק מזכויות המעסיקים.

כל מעסיק צריך ליווי צמוד מטעם עו”ד לענייני עבודה

כל מעסיק באשר הוא צריך שיעמוד מאחוריו עו”ד לענייני עבודה. הסיבה לכך היא שבבוא העת, המעסיק יהיה זקוק לסיוע והכוונה במצבים שבהם עובד יאיים עליו כי הוא יפנה לבית המשפט כדי להגיש תביעה כנגדו.
מדובר כמובן במקרים שבהם המעסיק אינו מודע לזכויותיו באופן טבעי וברור, הרי לכל מעסיק יש את התחום שבו הוא בקיא. כאשר מדובר למשל במנהל של רשת מזון, יש למעסיק ידע נרחב בכל הנוגע להתנהלות אל מול ספקים ובכל הקשור לביצוע הזמנות וכדומה. אך למעסיקים, ברוב המקרים, אין ידע משפטי בכל הנוגע לתחום זכויות מעסיקים. לכן, הם צריכים שיעמוד מאחוריהם עו”ד שמתמחה בתחום ויוכל לסייע להם במקרים שבהם יהיה צורך לבדוק את הזכויות הללו לעומק.

מדוע חשוב שכל מעסיק יקבל ליווי שוטף של עו”ד לענייני עבודה?

ייעוץ משפטי שוטף מצד עו”ד לענייני עבודה עשוי לחסוך למעסיק להתנהל באופן שגוי ולא חוקי מול העובדים שלו.
אם למשל קרה מצב שבו פרץ סכסוך בין עובד למעסיק, ליווי צמוד של עו”ד לענייני עבודה יכול למנוע את ההגעה לבית הדין לענייני עבודה. “משפט מניעתי” כמו רפואה מונעת. הסיבה לכך היא, שעו”ד שמלווה את המעסיק לאורך כל הדרך, יוכל לסייע באופן יעיל, מהיר ומקצועי כדי לנהל את הסכסוך על הצד הטוב ביותר ולמזער נזקים למינימום.

לסיכום, כל מעסיק צריך שיעמוד מאחוריו עו”ד לענייני עבודה שמתמחה לעומק בכל הנוגע לנושא זכויות מעסיקים. זוהי רשת ביטחון שמאפשרת למעסיק לבחון בעת הצורך, האם הוא מתנהל בהתאם לחוק בכל הנוגע להתנהלות העסק והעובדים.
מעסיק יקר, ליווי צמוד מצד משרד עו”ד רון זהבי ועו”ד ענת זהבי יבטיח לך את הביטחון המשפטי שאתה זקוק לו. צרו קשר עוד היום עם המשרד על מנת לקבל את כל המידע שאתם זקוקים לו.

 

צור קשר

השלימו את השלבים בטופס, וניצור עימכם קשר בהקדם האפשרי ! 

מאמרים נוספים

זכויות עובדים

מניעת פיטורים

זכויות המעסיקים

פיטורי אישה בהריון

פיטורים ללא שימוע

הגבלת חופש העיסוק

גניבת לקוחות ע''י עובד

יצוג בבית הדין לעבודה

עורך דין פיטורים

יעוץ ראשוני עם עורכי הדין

Scroll to Top
× לייעוץ מיידי עם עו"ד זהבי פריטי